Club feminin
Bine ati venit pe forumul nostru. Va asteptam sa faceti parte din familia noastra.

Club feminin

AcasaAcasa  CautareCautare  InregistrareInregistrare  CalendarCalendar  FAQFAQ  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» BINE ATI VENIT
Dum Dec 26, 2010 10:53 am Scris de madalin@

» Superstitii culese din popor
Dum Mai 23, 2010 10:19 am Scris de crystin@

» Stiri din italia
Sam Mai 22, 2010 9:51 am Scris de crystin@

» UN MARE ADEVAR...
Sam Mai 15, 2010 2:11 pm Scris de crystin@

» Atentie la ce emailuri deschideti!
Dum Mai 02, 2010 10:55 pm Scris de crystin@

» Stupefiant
Sam Apr 17, 2010 9:52 am Scris de crystin@

» Ce parere aveti...
Mar Apr 13, 2010 7:42 pm Scris de crystin@

» NOUA INFATISARE
Lun Apr 05, 2010 11:11 pm Scris de crystin@

» CLUBUL NOSTRU
Mar Mar 09, 2010 12:35 am Scris de crystin@

» UTIL PENTRU CEI DIN DIASPORA
Mar Mar 02, 2010 2:04 pm Scris de crystin@

Stiri

vizitatori
widgeo.net
CALENDAR ORTODOX

Distribuiţi | 

Alte stiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
crystin@
ADMIN
ADMIN

Stare de spirit : vesela,prietenoasa

MesajSubiect: Alte stiri   Mier Iun 24, 2009 12:25 pm

VIOLENTE

Români, sub asediul extremistilor irlandezi

Peste 100 de imigranti români s-au refugiat, marti seara, într-o biserica din Belfast, capitala Irlandei de Nord, de teama ca vor fi, din nou, tinta atacurilor rasiste lansate în urma cu o saptamâna.
Agresiunile au fost comise într-un cartier din sudul orasului de un grup de persoane care sustin ca fac parte din gruparea fascista Combat 18.
Primarul Belfastului le-a vizitat pe cele 115 persoane terorizate, iar premierul britanic Gordon Brown le-a cerut autoritatilor locale sa îi protejeze pe români, carora li s-au oferit locuinte temporare de urgenta.
MAE a precizat pentru EVZ ca atacurile nu i-au vizat deliberat pe cetatenii români, ci pe strainii care locuiesc în câteve zone din Belfast, si ca tensiunile au izbucnit dupa un meci de fotbal între nationalele Irlandei de Nord si Poloniei, desfasurat în martie.
Sursa: www.evz.ro
Sus In jos
http://club-feminin-sems.home-forums.com/forum.htm
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Iun 24, 2009 12:34 pm

"Cersetor", scris pe pasapoartele rromilor romani in Elvetia se intreaba
Agentii din Geneva au scris, de mana, in pasapoartele rromilor romani, ca acestia sunt cersetori, asa ca autoritatile au declansat o ancheta in acest sens.
Semnatura agentilor de politie sau agentilor municipali de securitate sunt notate imediat sub mentiunea "cersetor", pe paginile rezervate vizelor, noteaza publicatia "20 minutes".
"Este vorba despre o infractiune penala. In plus, aceste persoane sunt deja persecutate in tara lor de origine. Imaginati-va ce li s-ar putea intampla cand se vor intoarce acasa!" s-a indignat Dina Bazarbachi, preseidnta asociatiei Messemrom, intr-o scrisoare adresata magistratilor republicii.
"Am deschis o ancheta pentru a determina daca putem sa imputam aceste fapte agentilor nostri", a dat asigurari un reprezentant al politiei din Genova
:evil: Sursa: www.ziare.com
Sus In jos
madalin@
ADMIN
ADMIN

Stare de spirit : vesela si increzatoare

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Iun 24, 2009 3:41 pm

shockat shockat nuuuuu
Sus In jos
http://club-feminin-sems.home-forums.com
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Sam Iun 27, 2009 9:22 am

Ministrul de externe Cristian Diaconescu a declarat astăzi că românii din străinătate vor putea obţine mult mai repede documentele necesare de la consulate. MAE va introduce de la 1 iulie un sistem de verificare a datelor în timp real, care-i va ajta pe românii din diaspora să obţină mai repede confirmarea identităţii şi documentele solicitate."Prin acest sistem, în ceea ce priveşte solicitările pentru titlurile de călătorie, ca şi pentru confirmarea permiselor de conducere, timpii de aşteptare, cheltuielile, nervozitatea evidentă a românilor din străinătate aflaţi într-o situaţie specială vor fi practic rezolvate" a declarat Diaconescu. se intreaba
Până acum, pentru confirmarea identităţii pentru titlurile de călătorie, românii erau era nevoiţi să aştepte câteva zile, până într-o săptămână, iar cei care solicitau confirmarea permiselor de conducere trebuiau să aştepte chiar între două şi trei săptămâni. Diaconescu a declarat că aceste probleme se pot rezolva acum într-o zi. happy
Până acum, procedura de verificare a datelor era mult mai greoaie. După ce un cetăţean solicita oficiului consular din străinătate verificarea datelor, consulul transmitea la Ministerul Administraţiei şi Internelor elementele solicitate şi se aştepta confirmarea. MAI verifica, transmitea rezultatul verificării la MAE, care, la rândul său, transmitea oficiului dacă solictarea este validă sau nu. Pe baza acestui sistem, procedura de verificare poate fi realizată în timp real.(sistemul va deveni operaţional de la 1iulie) ranjet ok
Sus In jos
madalin@
ADMIN
ADMIN

Stare de spirit : vesela si increzatoare

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Sam Iun 27, 2009 9:54 am

in sfarsit au facut si ei ceva bun pt noi cei plecati!
Sus In jos
http://club-feminin-sems.home-forums.com
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Sam Iun 27, 2009 10:07 am

madalin@ a scris:
in sfarsit au facut si ei ceva bun pt noi cei plecati!

da,dar dupa 1 iulie e valabil zambet
Sus In jos
albinush
membru (grupul profesionistilor)

Stare de spirit : vesela

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Sam Iun 27, 2009 10:47 am

ei iaca ca se mai gandesc si la noi cei din diaspora happy
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:17 pm

Un român a ajuns în faţa judecătorilor în Munchen, Germania, după ce a încercat de patru ori să îşi ucidă fosta soţie, eşuând de fiecare dată
Născut în România, Norbert Antonescu, de 31 de ani, le-a spus judecătorilor că nu i-a venit să creadă când superba Noemi E. a acceptat să se căsătorească cu el, dar mai târziu şi-a dat seama că a spus la doar pentru a primi viză de şedere în Germania.
Bărbatul este acum judecat fiind acuzat că a încercat să îşi ucidă soţia şi pe noul ei iubit, Heinz Braun, de 54 de ani.
Avocatul Erik Buhlmann a spus că clientul său a recunoscut că a încercat să o omoare, dar că era tulburat din cauză că sentimentele sale fuseseră rănite de fosta lui soţie.
Buhlmann a spus: "Clientul meu simţea că a fost folosit de soţia lui, care s-a căsătorit cu el doar pentru a putea rămâne în Germania."
Bărbatul de 31 de ani este acuzat că a plătit 50.000 de euro unui prieten care a promis că o va ucide pe soţia lui, împreună cu doi turci. Înainte de a pune la cale crima, el a încheiat o poliţă de asigurare de viaţă de 770.000 de euro pentru soţia lui.
Planul urmărea să o ucidă pe Noemi, de 31 de ani, şi pe iubitul ei, Heinz, în faţa unei parcări auto din Munchen, în toamna lui 2002. Dar planul nu a putut fi dus până la capăt, pentru că în ziua stabilită, în zonă erau foarte multe persoane.speriat
Ziua următoare, crima s-a amânat iar pentru că iubitul femeii avea un câine cu el, iar data următoare, cuplul nu a apărut la locul stabilit. În a patra încercare, unul dintre criminalii plătiţi au sunat la uşa apartamentului celor doi, spunând că au un pachet de livrat pentru el, dar femeia a încercat să închidă uşa în faţa atacatorului după ce s-a speriat. Criminalul plătit în reuşit să intre şi să o atace, dar apoi a fugit când ea a început să strige după ajutor.
Antonescu a fugit apoi în Ungaria, de unde a fost ulterior extrădat în Germania, iar acum cazul este judecat. speriat
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:21 pm

Poliţia l-a avertizat pe proprietarul unui magazin de bijuterii din apropiere de Manchester că are un comportament rasist, după ce, confruntat cu o serie de furturi, a interzis intrarea ţiganilor români în magazin. confuz
"Ne pare rău, nu servim ţigani români sau est-europeni", a scris Michael Plant pe un carton plasat la vedere la intrarea în magazin. El crede că imigranţii est-europeni sunt în spatele câtorva raiduri care au vizat magazinul său. Strategia lor a fost simplă - unii membri ai bandei distrăgeau atenţia personalului din magazin, în timp ce alţii sustrăgeau bijuterii. nuuuuu
S-a hotărât să pună afişul după ce sâmbăta trecută i-a fost furată o verighetă de aur bărbătească. După ce a plasat anunţul prin care interzicea intrarea ţiganilor în magazin, poliţia i-a spus să-l dea jos, în caz contrar riscând să fie acuzat de comportament rasist. Poliţia nu a fost în stare să ia urma hoţilor. confuz
Plant, în vârstă de 62 de ani, care are de 22 de ani magazinul de bijuterii din Altrincham, Cheshire, pe care îl conduce împreună cu soţia sa, Monika, spune că nu este rasist, dar a fost în mod repetat ţinta infractorilor est-europeni. "Ar trebui să am dreptul de a spune ce oameni să intre în magazinul meu fără să risc acuzaţii de discriminare rasială. Ar trebui să pot să-mi aleg pe cine servesc. Nu e vorba numai de est-europeni - dacă cineva vine beat în magazin, nici acesta nu va fi servit. Tot ce vreau este o abordare de bun simţ. Poliţia e mai degrabă reactivă decât proactivă, aşteaptă să se întâmple ceva şi abia apoi rezolvă", a declarat proprietarul magazinului de bijuterii.

"Cred că aceşti infractori români şi est-europeni fac un deserviciu conaţionalilor lor. Evident, nu cred că toţi sunt răi, dar cum pot să disting cine e bun şi cine e rău?", a adăugat Plant.
El a povestit că infractorii care intră în magazin spun mereu că sunt spanioli şi folosesc tehnici de distragere a atenţiei, de pildă îşi lasă copiii să alerge prin preajmă şi aceştia ies apoi cu bijuteriile din magazin. Într-o zi Plant a fost jefuit de nouă brăţări, care valorau câteva mii de lire sterline.

palma
Sus In jos
dora
membru(licentiat)
membru(licentiat)

Stare de spirit : glumeata, vorbareata...

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:21 pm

mda... speriat tragic e ca nu inteleg asa ceva
nu se mai poate, divorteaza,oricum vei fi prins si mergi la puscarie suparat
dragoste cu sila nu se poate
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:24 pm

dora a scris:

da dar nu toti au minte bbebe dansand nuuuuuuuuuuuu nuuuuuuuuuuuu
Sus In jos
dora
membru(licentiat)
membru(licentiat)

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:27 pm

crystin@ a scris:
dora a scris:

da dar nu toti au minte bbebe dansand nuuuuuuuuuuuu nuuuuuuuuuuuu
poi nu au ca altfel ar sti ca mai sunt femei sau barbati liberi indragostit
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:43 pm

cealalta stire cu tiganii e adevarata pentruca am vazut si aici de multe ori cand intra in magazin caldararite ,imediat se aude un bip undeva ce le fac alea de la casa ca sa fie atenti aia din inauntru care pazesc suparat
Sus In jos
dora
membru(licentiat)
membru(licentiat)

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 4:47 pm

poi aia cu tiganii o cred :hbhhbbb.:
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Vin Iul 24, 2009 10:45 pm

dora a scris:
poi aia cu tiganii o cred :hbhhbbb.:

haz haz haz
Sus In jos
dana73_76
membru(licentiat)
membru(licentiat)

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Sam Iul 25, 2009 1:41 pm

despre tigari cred orice
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Joi Noi 19, 2009 11:47 am

O romanca va canta cu fratele lui Michael
Linda Teodosiu, o frumoasa nemtoaica de origine romana, se pregateste sa dea lovitura in Europa intr-un duet spectactulos. Linda va canta o piesa impreuna cu Jermaine, fratele mai mare al lui Michael Jackson. Linda si Jermaine s-au cunoscut cu cateva luni in urma, in timpul Galei UNESCO, ce a avut loc la Düsseldorf, in Germania. Romanca e deja cunoscuta in Europa, dupa ce a ajuns in finala concursului "Germania cauta un star", ea impresionandu- l pe fratele mai mare al megastarului Michael Jackson, fondator al celebrului grup "Jackson Five". Urmatorul pas a fost o colaborare muzicala. Prin urmare, cei doi vor inregistra, in curand, in studio, o piesa. happy zambet
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Noi 25, 2009 12:09 pm

Hackerul român cunoscut sub pseudonimul de "Unu" a spart baza de date a gigantului software Symantec, specializat tocmai în securitate IT, reuşind să acceseze date personale ale clienţilor şi angajaţilor, dar şi numere de serie ale produselor. Anunţul a fost postat pe blogul personal al hackerului, acesta explicând şi metoda prin care a spart baza de date a companiei. "Unu" a adăugat că nu a folosit în interes personal datele obţinute, ci a vrut doar să îi alerteze pe cei de la Symantec că sistemele lor de securitate au defecte mari. affraid haz
Symantec a confirmat informaţia printr-un comunicat, subliniind, însă, că vulnerabilitatea semnalată de hacker afectează numai serviciile de suport clienţi din Japonia şi Coreea de Sud, fără a avea niciun efect asupra produselor de securitate comercializate de grup. "Symantec actualizează site-ul cu măsurile de securitate adecvate şi îl va pune la dispoziţia publicului cât de curând. Compania anchetează incidentul şi nu poate oferi alte detalii în prezent", se arată în comunicat. Hackerul susţine, însă, că a obţinut acces şi la informaţii sensibile precum parole şi alte detalii privind cardurile bancare folosite pentru plăţi către companie. Symantec este compania care comercializează, printre altele, conoscutul antivirus Norton. Shocked
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Noi 25, 2009 12:11 pm

oricum se stie ca,, hackerii români ,, ocupă locul unu în Europa în ceea ce priveşte "phishing-ul" (furt de identitate on-line, pentru a ajunge în posesia unor informaţii financiare despre clienţi ai magazinelor on-line)" cyclops
Sus In jos
albinush

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Noi 25, 2009 1:10 pm

crystin@ a scris:
oricum se stie ca,, hackerii români ,, ocupă locul unu în Europa în ceea ce priveşte "phishing-ul" (furt de identitate on-line, pentru a ajunge în posesia unor informaţii financiare despre clienţi ai magazinelor on-line)" cyclops

ai dreptate ok
Sus In jos
danuta68
membru(licentiat)
membru(licentiat)

Stare de spirit : dupa vreme

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Noi 25, 2009 2:13 pm

destepti?!? sau nu !
Sus In jos
crystin@
ADMIN
ADMIN

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Mier Noi 25, 2009 2:27 pm

danuta68 a scris:
destepti?!? sau nu !

PAI DESTEPTI CA STIOU INTRADEVAR SA SPARGA DIVERSE SITEURI DAR ,,DOBITOCI,,CA INTRA IN CONTURILE ALTORA nervos
Sus In jos
albinush

MesajSubiect: Re: Alte stiri   Lun Noi 30, 2009 11:04 pm

danuta68 a scris:
destepti?!? sau nu !

no.no no.no no.no
Sus In jos
madalin@